Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
-BoxmoN- 3.Bölüm (Yeni Dünya)
#1
BÖLÜM-3-
YENİ DÜNYA (31 ARALIK 2065)
 
                Yağmur gününden sonra Zack ve abisinden haber yoktu. On yılda dünya farklılaşmaya yüz tuttu. Mekaniklerden çıkan canavarlar doğaya yayıldı. Ara sıra da olsa yağmur gününe benzer küçük olaylar görünüyordu. Halk bunlara yıldız kayması dese de, aslında ne olduklarını çok iyi biliyorlardı. Yağmur günü kadar şiddetli olmasa da gelmeye devam ediyorlardı. Bu canavarları yakalayan kişiler kendilerine Avcı adını vermişlerdi. Avcıların yakaladıkları canavarlar mekanik kutulara hapsedilmeye başlanmıştı. Kutuya yakalanan canavarlara ise Kutudaki Canavar anlamına gelen BoxmoN adı verilmişti. BoxmoNlar paslanmaya yüz tutmadan genç bir avcı bir çözüm yolu buldu. Hem BoxmoNları hem de avcıları heveslendirecek bir şey. BoxmoN Düelloları. Çoğunlukla arenalarda gerçekleştirilen bu düellolar bir olayı sonuçlandırmak, turnuva veya galibiyet kazanmak ya da egzersiz amaçlı olarak yapılabiliyordu. Bazı düellolarda avcılar da zarar görüyordu. Bu sebepten düellolara 16 yaş sınırlaması getirilmişti. Boxxtoc Şirketinin yasaları ve arenaları her yerde geçerliydi. İhlal edenler avcılıktan men edilirdi.
                Yeni olayımız küçük ve şirin bir kasaba olan Falling Leaf Kasabası’nda başlamaktaydı. Bu minik kasabaya bile yıldız kaymaları uğramıştı. Geceleri yeşil ışıklar gördüklerini söyleyenler vardı. Her söylentide en çok heyecanlanan kişi Rodney Frybone’ du. Rodney on beş yaşında bir çocuktu. Kendisine göre, büyümesine bir gün kalmıştı. Çünkü onun için bir BoxmoN sahibi olmak büyümek demekti. On beş yaşına girmiş her çocuk o senenin Noel’inde BoxmoN Sahiplendirme merkezine gidebilirdi. BoxmoN sahiplendirme merkezi; BoxmoNların yabani hayatı unutup evcilleşmesinden sonra onları doğaya serbest bırakan Avcıların, BoxmoNlarının doğada barınamayıp kötü hallerde bulunup iyileştirildiği ve sahiplendirildiği bir merkezdir. İşte artık oraya gideceği günün geldiğini bilen ve arkadaşlarının ona seslendiği adıyla Rody heyecandan yerinde duramıyordu. Annesini yıllar önce kaybetmiş olan Rody babasıyla yaşıyordu. Sabah uyanır uyanmaz babasının kapının önünde odun kırdığını gördü. Üstünü bile değiştirmeden babasına koştu.
-Babaaa!
-Efendim Rodney?
-Bugün BoxmoN almaya gidecek miyiz?
-Tabi ki gideceğiz. Ama önce üstünü değiş istersen. Ayıcıklı pijamalarınla arkadaşlarına görünmek istemezsin değil mi?
-Aaaa! Unutmuşum.
Dedikten sonra koşarak eve girdi Rody. Hazırlanıp beklemeye başlamıştı. Genç adam hayallere kapılmıştı. “Belki bir hayalet almalıyım. Belki de elektrikli bir şeyler. Belki bir legend görürüm. Belki de ancient”. En usta avcıların bile nadiren gördüğü legend ve ancient nadirliğindeki BoxmoNları orada göreceğini düşünmesi çok komik bir düşünceydi tabi ki. Ama en azından hayaller, sadece sizin ve ücretsiz. Rody’nin babasının durumu pekiyi olmadığı için BoxmoNu sahiplendirme merkezinden almak zorundaydılar. Yoksa diğer arkadaşları gibi babası Rody’e de zenith nadirliğinde bir BoxmoN alabilirdi. Rody bunun farkındaydı ve az ile yetinmeyi bilen bir çocuktu.
                “BOXMON SAHİPLENDİRME MERKEZİ  -BSM-“ tabelasını gördüğünde Rody’nin heyecanı dört katına çıkmıştı. Çeşit çeşit BoxmoNlardan istediğini alacağı için çok heyecanlıydı. Aklına arkadaşlarının Boxshoplardan aldığı zenithler geliyordu ama onun istediği babasının mutluluğuydu. Bu sebepten sesini çıkartmıyordu. Merkeze girdiklerinde kasadaki bayan onlara sahiplendirilmeye hazır durumda olan BoxmoNların bölümünü işaret ederek:
-Buyurun bu kısımda BoxmoNunuzu kendiniz seçebilirsiniz. BoxmoNunuzu seçtiğinizde yanındaki mavi butona basabilirsiniz. BoxmoNunuz seçilmiş olacaktır.
                Rody’nin babası teşekkür ederek içeri ilk adımı attı. Rody de hemen arkasındaydı. İçeri girdiklerinde Rody, bir o kafese bir bu kafese bakmaya başlamıştı. Babası acele etmemesini söylese de dinlemiyordu. Heyecanından onu bile duymuyordu. BoxmoNlar ona bakıp camlara tırmanmaya çalışıyor birazcık ilgi için kendilerini parçalıyorlardı adeta. Sekiz adet BoxmoN sayabilmişti. İsimlerine tek tek bakıyordu. “Alpacure”,”Flolz”,”Nekitten”,”Smosea”,”Salapad”,”Masgras”,”Bulkaff”,”Impoz” olarak sekizini birden okuduktan sonra BoxmoN tiplerine göz gezdirmişti. Bir tanesinde” Işık” yazdığını gördü. BoxmoNu inceledi ve asil bir şekilde başı yukarıda kendisine baktığını gördü. Gözlerinde farklı bir şey hissederek mavi butona hızla bastı. Makineden şu ses duyuldu. “Alpacure”.
[Resim: 60-Alpacure.png]

BÖLÜM-4-

İLK ADIMLAR
'Dünya. Dışarıdan bakıldığında mavi-yeşil bir gezegendi ama kendi içinde barındırdıkları evrene bedeldi.'
#2
Ellerine sağlık Smile
[Resim: elites33.png]
Herşeyi bilmene gerek yok Haddini bil yeter!!!

TR forum en aktif üye
EN forum admin den sonra en aktif türk
#3
(09.07.2013, 15:25)muhammet199797 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ellerine sağlık Smile

Teşekkürler Smile Okunduğunu bilmek bile sevindirici Smile
'Dünya. Dışarıdan bakıldığında mavi-yeşil bir gezegendi ama kendi içinde barındırdıkları evrene bedeldi.'
#4
Biraz Geç Oldu.Ellerine SağlıkSmile
[Resim: hyper_by_muslu-d7bb3n2.png]
#5
(09.07.2013, 16:20)Halil51 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biraz Geç Oldu.Ellerine SağlıkSmile

Ramazan dolayısıyla biraz gecikti evet. Teşekkürler Smile
'Dünya. Dışarıdan bakıldığında mavi-yeşil bir gezegendi ama kendi içinde barındırdıkları evrene bedeldi.'
#6
SmileGuzel

İlk adimlari cok merak ettim
#7
bakalım rody'nin ilk yakalayacağı canavar ne olacak
#8
3 bölümünde tamamını şimdi okudum Smile 

Gerçekten güzel olmuş. Ben de benim hikayeme devam etmeyi düşündüm yani heveslendim senin yazdığını görünce Smile
[Resim: adszzzrj.png]
#9
seni görünce bende heveslendim ortak bende bi şeyler düşünüyorum eline sağlık Big Grin
[Resim: trc5.png]
#10
Ben düşündüm de o hikaye baya amatör ve saçma olmuş o yüzden 0'dan birşey yapalım Big Grin

İrfan varmısın beraber yazalım birşey Big Grin
[Resim: adszzzrj.png]
#11
Teşekkürler arkadaşlar sizinde heveslenmenize sevindim. Benim hikayem biraz uzun olacak ilk sezon olarak 100 bölüm düşünüyorum. Okumak isteyenler benim profilimden tüm konulara kolayca ulaşabilirler. Yeni bölüm iftardan sonra Smile
'Dünya. Dışarıdan bakıldığında mavi-yeşil bir gezegendi ama kendi içinde barındırdıkları evrene bedeldi.'

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Users browsed this thread: