Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
-BoxmoN- 4.Bölüm (İlk Adımlar)
#1
BÖLÜM-4-
İLK ADIMLAR


               Rody Alpacure’ u seçmişti. Makineden bir box çıktı ve şu mekanik ses duyuldu. “Lütfen Alpacure’ u alınız.” Rody Alpacure’ u aldıktan sonra dışarı çıktı ama gözünü boxtan ayıramıyordu. İçeri girerken gördükleri bayan, Rody’e bir şeyler uzattı. Önce bir kılavuz verdi; “Bununla Alpacure’ u nasıl çıkartacağını ve nasıl başka BoxmoNlar yakalayacağını öğreneceksin” dedi. Daha sonra bir RSE; “Bu bir RSE. RSE’nin açılımı regular, superior ve emissary’dir. Bunlar zenith altında bulunan diğer enderlik dereceleridir. RSE’de tüm regular ve superior BoxmoNların özelliklerini görebilirsin. Fakat emissary’lerde ise ilk gelişim evresinden başkasını göremezsin. Diğer gelişim evrelerini kendin RSE’ne eklemelisin. İlerleyen zamanda umarım zenithler eklemeye başlarsın RSE’ne.” Dedi. Son olarak bir box vererek iyi günler diledi.
                Rody eve dönerken önünde çok uzun bir yol olduğunu biliyordu. Yol olarak evi kastetmiyordu tabi ki. Koskoca bir maceraydı kastettiği. Artık bazı şeylerin farkına varmaya başlamıştı. Evden ayrılmalıydı. Eve vardıklarında babasına dönüp;
-Baba benim gitmem gerektiğini biliyorsun değil mi?
-Evet Rodney. Maalesef.
-Seni üzmek istemem baba. Gitmemi istemezsen gitmem.
-Seni hayallerinden mahrum etmek istemem. Ara sıra beni görmeye gel olur mu?
-Tabi ki baba.
                Dedikten sonra babasına kocaman sarılarak eşyalarını toplamaya gitti. Yanına küçük bir sırt çantası aldı. İçine kılavuzu, RSE’yi ve Alpacure’ unu koydu. Birkaç kıyafet ve özel eşyadan sonra biraz yiyecek almak için mutfağa indi. Yiyecek bir şeyler aldıktan sonra gözü pencereye takıldı. Kocaman gözleri, küçük vücudu, iki uzun kulağı ve sapsarı rengiyle bir BoxmoN içeri bakıyordu. Hemen kılavuzunu çıkarttı Rody. Henüz pek bilgisi olmasa da ne yapacağını öğrenmeliydi. “BoxmoN yakalama yolları” yazan kısmı açtı. Şunlar geçmekteydi; “Bir BoxmoNu üç şekilde yakalayabilirsiniz. Bir. Tuzak kurarak; Bu yolu pek tavsiye etmiyoruz. BoxmoN kendini aşağılanmış hissedebilir. İki. Savaşarak; BoxmoNunuzu kullanarak bir BoxmoN yakalamaktır. Yakaladığınız BoxmoN tamamen size sadık olacaktır. İstisnalar bulunabilir. Üç; Sahiplenme.” Rody hepsini anlamıştı ama neydi bu sahiplenme? Zamanla çözerim diye düşünüyordu. Alpacure’ u çıkartmayı düşündü. Orada yazdığına göre en iyi BoxmoN yakalama taktiği savaşmaktı. Boxu çıkartıp üstündeki küçük düğmeye basarak fırlattı. Alpacure sarı ışıklar saçarak boxtan fırlamıştı. Çıktığında etkileyici bir ses tonuyla “Alpacure” diye homurdandı. Rody “Saldır Alpacure” emrini verdiğinde Alpacure öylece durdu. Arkasını dönerek Rody’e baktı. Sanki “Buna mı saldırayım? Emin misin?” der gibi bakıyordu. Aslında garip garip bakmasına bile gerek yoktu. O kadar küçük ve zararsız görünüyordu ki. Güçsüz görünse bile onun için büyük bir pratik olacaktı hâlbuki. Rody aklını toparladı. RSE’sini unutmuştu. Çıkarttı ve küçük canavara doğru sanki bir TV kumandası gibi tuttu. RSE’nin ekranında bir şeyler belirmişti.

CORNAL(S)
Çimen türü olan bu BoxmoN oldukça uysaldır.
Genellikle çimenlerin arasında dolaşırlar ve büyük çalılıkların tepesinde rüzgârla savrulurlar.
En büyük özellikleri sadık olmalarıdır. Sahiplerinden emir almadan asla saldırmazlar.
Kesinlikle ateşten uzak tutulmalıdır. Mısır tanesinden oluştuğu için onu patlamış mısır olarak bulmak istemezsiniz

[Resim: 1396-Cornal.png]
Rody bir an duraksadı. Alpacure için boxu yere attı. Alpacure boxa tereddütsüz girmişti. Rody yavaşça pencereye yöneldi. Cornal ona bakıyordu. Rody’nin elinde bir şey vardı. Pencereyi açtı. Cornal korkmuştu. Gözlerini daha da büyük açarak bakmaya başlamıştı. Rody elini açtı ve Cornal’ a yavaşça uzattı. Rody’nin elinde bir mısır tanesi vardı. Bunu gören Cornal neşeli ve kısık bir sesle ”Cornal” diyebildi. Rody onun susadığını anlamıştı. Su verdiğinde Cornal’ın sesi biraz daha yüksek çıkmaya başlamıştı. “Corrrrrnal” diye yüksek sesle bağırdı. Gövdesini sağa sola çevirip kulaklarını bir sağına bir soluna vurdurarak dans ediyordu. Rody yavaşça elini çantasına attığında Cornal kulaklarını tamamen dikti. Anlamış olmalıydı. Boxu çıkartır çıkartmaz Rody’nin üzerine atlayıp boxun üstündeki küçük tuşa bastı ve ”Corrrrnn…”. Rody kılavuzda gördüğü sahiplenme ilkesinin ne olduğunu şimdi daha iyi anlamıştı.
                Babasına koştu ve diğer boxu göstererek. “Baba bak bir Cornal yakaladım” dedi.
-Aferin Rodney. Seninle gurur duyuyorum. Şimdi hayallerini gerçekleştirmek için yola çıkma vakti.
-Teşekkürler baba. Kendine iyi bak. Ben hep geleceğim.
                Birbirlerine sarıldılar. Rody’nin babası, Rody karşıdaki tepeden kaybolana kadar onu gözledi. Güneş, Rody’nin gittiği tepeye çok yaklaşmıştı. Bakalım Rody’nin geçireceği ilk yalnız gecesi nasıl olacaktı?

BÖLÜM-5-
KORKUNÇ GECE
'Dünya. Dışarıdan bakıldığında mavi-yeşil bir gezegendi ama kendi içinde barındırdıkları evrene bedeldi.'
#2
eline sağlık bu canavar bizim oyundamı sayende canavarlarıda tanıycaz Big Grin
[Resim: trc5.png]
#3
(10.07.2013, 16:25)Garez Adlı Kullanıcıdan Alıntı: eline sağlık bu canavar bizim oyundamı sayende canavarlarıda tanıycaz Big Grin

Sadece bizim oyundaki canavarlar kullanılıyor. Özellikleri ve vuruşları değişik olacak. Oyundan tanıdığınız tek şey canavarlar olacak. Ama onlarıda tanımıyorsun sen Garez nasıl olacak Smile Teşekkürler bu arada.
'Dünya. Dışarıdan bakıldığında mavi-yeşil bir gezegendi ama kendi içinde barındırdıkları evrene bedeldi.'
#4
Ellerine sağlık Smile
BU canavarı ilk defa gördüm Smile
[Resim: elites33.png]
Herşeyi bilmene gerek yok Haddini bil yeter!!!

TR forum en aktif üye
EN forum admin den sonra en aktif türk
#5
Güzel olmuş Big Grin Ne diyim bu canavarı ben de ilk kez görüyorum Big Grin

Hiç dikkatimi çekmemişti Big Grin Dur bir monsterdex'e soruyum sonra da gidip FCS için yakalayım Big Grin
[Resim: adszzzrj.png]
#6
Teşekkürler arkadaşlar Smile
'Dünya. Dışarıdan bakıldığında mavi-yeşil bir gezegendi ama kendi içinde barındırdıkları evrene bedeldi.'
#7
eline sağlık Big Grin 

Bende ilk defa gördüm  Big Grin
[sup]Buraları Eskiden HEP Dutluktu...[/sup]
#8
Oyundaki monsterların özelliklerini taşımayacak buradaki monsterlar. Sadece adı şekli ve türü aynı kalacak. Geri kalan her şey senaryoya uygun olacak. Yani burada her monsterı aktif şekilde mutlaka göreceksiniz ama hepsi zamanla. Smile Teşekkürler lekad. Yeni bölüm sahurdan sonra Smile
'Dünya. Dışarıdan bakıldığında mavi-yeşil bir gezegendi ama kendi içinde barındırdıkları evrene bedeldi.'
#9
bu cornal pek iş yapmazda hadi hayırlısı Smile
#10
Eline Sağlık.
[Resim: hyper_by_muslu-d7bb3n2.png]
#11
Teşekkürler yorumlar için arkadaşlar.
'Dünya. Dışarıdan bakıldığında mavi-yeşil bir gezegendi ama kendi içinde barındırdıkları evrene bedeldi.'

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Users browsed this thread: