Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
-BoxmoN- 5.Bölüm (Korkunç Gece)
#1
BÖLÜM-5-
KORKUNÇ GECE
 
                Rody, Cornal’ı yakalamanın sevinciyle yola koyulmuştu. Şimdiden çok şey öğrenmişti. BoxmoNların kesinlikle duyguları vardı ve bazen sahiplerini onlar seçiyorlardı. Kılavuzda geçen sahiplenme ilkesi işte bu oluyordu. Sahip olduğu BoxmoNlar kesinlikle yetiştirildikleri şekilde davranıyorlardı. Alpacure’ un küçük ve savunmasız görünen Cornal’a saldırmamasının, iyi huyundan ve adaletli yapısından geldiğinin farkındaydı. Önceki sahibi Alpacure’u çok iyi yetiştirmiş olmalıydı. Biraz da Cornal’ı düşündü. Çok küçük ve yeteneksiz gibi görünen bu BoxmoNla ne yapacaktı. Hata yaptığını düşünmeye başlamıştı. Elindeki tek boxı bu küçük BoxmoNa harcamıştı. Başka bir BoxmoN gördüğünde nasıl yakalayacaktı. Kılavuzdaki ilk ve en kötü madde olan tuzak kurmayı kullanmak istemiyordu. Tuzakla yakalanan bir BoxmoNun sadakati şüpheli olurdu. Boxshop bulması gerektiğini biliyordu ama hava kararmak üzereydi ve saklanacak bir yer bulmalıydı.
Yola devam ettikçe hava yavaş yavaş siyaha bürünüyordu. Yaz ayında oldukları için şanslıydı. Kışın buralarda gezindiği söylenen cani bir BoxmoN söylentisi vardı. Kış aylarında yiyecek bulamadığı için Falling Leaf’ e yaklaşan katil bir BoxmoN. Bu civarı iyi biliyordu. Bu sebepten içi biraz da olsa rahattı. Korkması doğaldı çünkü vahşi doğadaki ilk gecesi olacaktı. Yakınlarda bir mağara vardı. Mağaraya doğru yola koyulmuştu bile. Bulunduğu yerden sadece bir saat uzakta olmasına rağmen havanın kararacağının farkındaydı. Yarım saat yürüdükten sonra artık yolunu göremiyordu. İhtiyacı olan tek şey birazcık ışıktı. Aklında mükemmel bir fikir belirdi. Çantasından boxın birini çıkardı küçük butona bastı ve yere bıraktı. Boxtan çıkan BoxmoN Alpacure’ du. Saldırı kullanmadan Alpacure’ un ışığından nasıl faydalanacağını bilmiyordu. En basit yolu denemeye karar verdi.
                -Alpacure bana ışık sağlayabilir misin?

                Alpacure’ un ön patilerinden boynuna kadar uzanan ve kuyruğunda bulunan sarı tüyleri parıldamaya başladı. Beraber yürüyorlardı. Rody yoldan çok Alpacure’ un mükemmel yeteneğine bakıyordu. Parıldayan bir BoxmoN. Gerçekten çok etkileyiciydi. Ayrıca yararlıydı da, karanlıkta avlanan tehlikeli BoxmoNlar için caydırıcı bir görüntü oluşturuyordu. Yarım saat kadar yürüdükten sonra mağaraya varmışlardı. Alpacure yorulmuş görünüyordu. Yarım saatlik ampul görevi ona aşırı gelmiş olmalıydı. Uzun zamandır yeteneğini kullanmamış olması da cabası. Alpacure’ u geri çağırmadan önce ateş yakmalıydı. Birkaç çalı çırpı aramaya başladı. Alpacure’ da yanındaydı. Rody bir kucak dal parçası aldıktan sonra arkasını döndüğünde Alpacure’ un ağzında üç adet dal parçası olduğunu gördü. Çok küçük parçalardı belki ama anlamları çok büyüktü. Sahibinin yardıma ihtiyaç duyduğunu gördüğü anda Alpacure yardıma koşmuştu. Rody çok mutluydu gördüğü manzara karşısında. Bir taraftan gurur duyuyor bir taraftan da böyle bir dost kazandığı için hüzünleniyordu. Alpacure’ un ağzındaki üç dal parçasıyla beraber mağaraya döndüler. Rody kucağındaki dalları bıraktığında Alpacure da aynı yere dal parçalarını bıraktı. Rody ateş yakmak için çantasına uzandı. Çantasından garip sesler geliyordu. Bir hışırtı. Fermuarı açık unutmuştu. Çantayı aralayıp baktığında iki uzun anteni olan, kanatlı, kuyruğunda küçük bir ateş yanan bir BoxmoN gördü. Yakalayamayacak olması çok üzücüydü. Boxı yoktu ve boşu boşuna zarar vermek mizacında yoktu. Elini çantanın içine götürür götürmez. BoxmoN ağzından küçük bir ateş çıkartarak elini uzaklaştırdı ve uçarak uzaklaşmaya başladı. Rody hemen RSE’ sine sarıldı ve BoxmoNa doğru tuttu. RSE’nin ekranında bir şeyler belirmişti.


PYROMITE(E)
Ateş, Böcek türü olan bu BoxmoN oldukça narindir.
Genellikle kuyruklarında bulunan ateş, bir tehdit algılamadıkları sürece sönüktür.
En büyük özellikleri hızlı olmalarıdır. Düellolar dışında hiç bir canlıya zarar vermezler.
Kesinlikle çikolataya karşı koyamazlar.

[Resim: 1251-Pyromite.png]

                Rody için her şey açığa kavuşmuştu. Bu BoxmoN da Rody gibi çikolataya bayılıyordu. Yanında bolca bulunan çikolata stokunu bitirmiş olmasından belliydi. Bu Pyromite,  Rody ağaçlar arasında dolaşırken çantasına düşmüş olmalıydı. “O kadar çikolatanın içine düşsem ben de aynı şeyi yapardım.” Diye düşündü Rody. Çantasından çakmağını çıkartıp ateş yakma çalışmalarına başlamıştı. Yerden bir parça kuru yaprak alarak dalların üzerine serpti. Daha sonra çakmağı, altlara düşen kuru yapraklardan başlayarak dört yerinden ateşe verdi. Alpacure oturmuş ateşin keyfini çıkartıyordu. Bir süre sonra yere uzandı. Rody bunu gördüğünde Cornal aklına gelmişti. Ateşin keyfini oda çıkartmalıydı. Sonra birden RSE’de gördüğü yazı aklına geldi. Patlamış mısır olarak pek bir işe yaramazdı Cornal. Kendi kendine gülümsedi bu düşünceye ve esnemeye başladı. Uykusu gelmişti. Mağaranın soğuk duvarına yaslandı ve günün getirdiği yorgunluk yüzünden ne olduğunu anlamadan rüyalar âlemine bırakmıştı kendini.

                Gürültüye uyanmıştı. Gecenin bir yarısıydı. Hırıldamalar duydu. Yanına baktığında Alpacure’u göremedi. Dışarıdan sarı bir ışık gözüne çarptı. Bir anda kalkıp dışarı fırladı. Alpacure’ un karşısında bir BoxmoN vardı. BoxmoN gardını almış ona karşı hırlıyordu. Alpacure kendinden emin bir şekilde ona bakıyordu ve kızmış gibiydi. Rody içeri koşarak RSE’sini aldı ve BoxmoNa tuttu. Ekranda şunlar görüldü:

JUVECUB(E)
Dark, Dövüş türü olan bu BoxmoN oldukça tehlikelidir.
Genellikle yuvasında kalan bu BoxmoN, dark türünün verdiği özelliği kullanarak geceleri avlanır.
En büyük özellikleri aile duygularıdır. Kendi evini korumak için elinden gelen her şeyi yapar.
Kesinlikle yuvasına yaklaşmayınız!
[Resim: 1238-Juvecub.png]

                Rody yaptığı hatayı fark ettiğinde artık çok geçti tabi ki. Bulundukları mağarayı evi olarak kullanan Juvecub’ın yuvasını, tabiri caizse yakmışlardı. Bu sırada Juvecub pençesini kaldırarak Alpacure’a vurmak üzereyken Rody bağırarak:
-Alpacure Işık girdabı!
                Rody’nin elinde RSE hala açık duruyordu ekranındaysa Alpacure’ un saldırı listesi. Rody çıkacak olayların farkına varıp hızlı davranarak saldırıya geçmişti. Bu onun ilk vahşi karşılaşmasıydı. Boxı olmadığı için sadece korunma amaçlı olsa da iyi bir pratik olacaktı. Alpacure ağzında biriktirdiği ışık huzmesini yatay bir girdap şeklinde Juvecub’a fırlatmıştı. Dark türü bir BoxmoN olduğu için Juvecub’ın kürkü yanmaya başlamıştı. Kaçarken sarı bir parıltıyla karışık koşuyordu. Gittikçe ışık azalsa da Juvecub oldukça hasar almış görünüyordu. Rody bu kadar büyük bir hasar verebileceklerini düşünmemişti. Sadece korkutmayı planlıyordu. Artık olan olmuştu. Rody üzülse de artık yapacak bir şey olmadığını biliyordu. Alpacure’ un boxını çıkartarak yere bıraktı. Alpacure boxa girmişti. Tan yeri ağarmaya başlamıştı. Uykusu tamamen kaçtığı için günün ilk ışıklarıyla yola koyulmak istedi. Mağara’dan başını uzatmıştı ki bir ses duydu:
-Merhaba yabancı!!!

BÖLÜM-6-
YOLDAŞ
'Dünya. Dışarıdan bakıldığında mavi-yeşil bir gezegendi ama kendi içinde barındırdıkları evrene bedeldi.'
#2
Güzel Olmuş.Kim ki bu yoldaş merak ettim.
[Resim: hyper_by_muslu-d7bb3n2.png]
#3
iyi gidiyor Smile eline sağlık
[sup]Buraları Eskiden HEP Dutluktu...[/sup]
#4
bi kaç gün daha yanlız takılsaydı en azından
#5
Çok güzel tebriklerr Smile
[Resim: adszzzrj.png]
#6
Teşekkürler arkadaşlar. Yeni bölüm büyük bir ihtimalle sahur vakti gibi burada olur.
'Dünya. Dışarıdan bakıldığında mavi-yeşil bir gezegendi ama kendi içinde barındırdıkları evrene bedeldi.'
#7
eline sağlık bende hazırlık yapıyorum bir hikayeye 3 farklı hikaye Big Grin
[Resim: trc5.png]
#8
Evet güzel olacak hikayeler bölümünde çeşitin artması güzel Smile
'Dünya. Dışarıdan bakıldığında mavi-yeşil bir gezegendi ama kendi içinde barındırdıkları evrene bedeldi.'

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Users browsed this thread: