Anket Başlığı: Haber Almak Almamak
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Bu Konudan Haber Almak İstiyorum Big Grin
100.00%
Bu Konudan Haber Almamak İstiyorum Sad
0%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız.

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MMO TFF Süper Toto Süper Lig
#1
Fikir 
[Resim: tff.logo.jpg]
Süper Toto Süper Lig
[Resim: edizbahtiyaroglu_siyah01.jpg]
Kulüp Başkanı Halil Ünal, mevlit okutulmasının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, futbolcuları Ediz Bahtiyaroğlu'nun hayatını kaybedişinin 7'nci günü dolayısıyla mevlit okuttuklarını söyledi.

Herkesin bir gün bu dünyadan göç edeceğini belirten Ünal, şöyle konuştu:
''Önemli olan kulübe emeği geçenler bu dünyadan göç etse de kalbimizde sonsuza dek yaşayacaklardır. Ediz'in anısına da devre arasında Beşiktaş ile maç yapmayı planlıyoruz. Yine önümüzdeki günlerde onun anısına bir turnuva düzenlenecek. Bu etkinliklerin geliri Ediz Bahtiyaroğlu'nun ailesine verilecek. Ölüm herkesin kapısını bir gün çalacak ama Ediz Bahtiyaroğlu'nun çok erken çaldı.''

Bahtiyaroğlu için okutulan mevlit programına, Teknik Direktör Ersun Yanal, kulüp yöneticileri, futbolcular ve tesis çalışanları katıldı.

[Resim: adnanozturk03.jpg]

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, sarı-kırmızılı kulüpte yeni yönetim modelini uygulamaya kararlı olduklarını söyledi.

Galatasaray Kulübü'nün eylül ayı olağan divan kurulunun ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Adnan Öztürk, başkan Ünal Aysal ve yönetim kurulunun kurumsallaşma projesinin arkasında olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
''Toplantı 3 buçuk saat sürdüğü için yönetim olarak gelen eleştirilerin bazılarına cevap vermedik ama bu sunumun divan kurulunda yapılmış olması bunun yönetim tarafından mutlak ve mutlak yapılacağının, yönetim tarafından taahhüdüdür. Bu bence çok önemlidir. Galatasaray, yeni yönetim sistemine geçecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ayrıca başkan dahil bütün yönetim kurulu üyeleri bu projenin sonuna kadar ardındadır. Kamuoyunda bazı spekülasyonlar olabilir, kurumsallık isteyen ve istemeyenler olarak ikiye bölünme olabilir. Ben şimdiden bunun altını çiziyorum. Büyük yönetim kurulu bu projenin ardındadır.''

Geçtiğimiz günlerde yönetim kurulundan istifa eden Mete Başol ile ilgili gelen bir soruya ise Öztürk, ''İstifa eden bir arkadaşımız ve istifasını kabul eden bir yönetim kurulu var. İstifa tek taraflıdır. İstifa eden arkadaşımız gerek görürse açıklamaları yapar ama şimdi arkadaşımızın yerine benim ya da bir başka arkadaşımızın açıklama yapması ne yazık ki mümkün değil. Yakışık almaz'' cevabını verdi.

-''Avcı'yı eleştirmem söz konusu bile değil''-
Galatasaraylı futbolcu Selçuk İnan'ın, (A) Milli Takım'ın Hollanda ve Estonya maçlarında teknik direktör Abdullah Avcı tarafından ilk 11'e alınmamasına yönelik düşünceleri de sorulan Adnan Öztürk, Avcı'yı eleştirmesinin söz konusu olamayacağını kaydederek, şunları dile getirdi:
''Burada, 3 buçuk saat oturup kurumsallık anlatacağız, 'futbolu, sporu, kulüpleri uzmanların yönetmesi gerek' diyeceğiz, sonra da (A) Milli Takım'ın teknik direktörü olan, Türkiye'deki futbol anlamındaki en büyük profesyonelin seçimlerini amatör bir futbol seyircisi olarak tartışıp eleştireceğim. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu değildir. Kendisine canı gönülden başarılar diliyorum. Kendisinin bugüne kadarki başarıları da bellidir. Kimse bir günde kahraman da, başarısız da olmaz. Böyle konulara hiç girmeyiz.''

''Yapılan uygulamalar, Galatasaray Futbol Takımı'na zarar verse de cevap vermeyecek misiniz-'' şeklindeki bir soru üzerine Öztürk, ''Olayı alıp da Galatasaray'a zarar vermeye getirmemek lazım'' dedi.

[Resim: unalaysal_tff_konusma260112.jpg]

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Aka Gündüz Özdemir, başkan Ünal Aysal yönetiminde 16 aydır önemli işler yaptıklarını ifade etti.

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda İrfan Aktar başkanlığında gerçekleştirilen eylül ayı olağan divan kurulu toplantısına, kulüp başkanı Ünal Aysal'ın diş ameliyatı geçirdiği için katılmadığı bildirildi.

Toplantıda konuşan Galatasaraylı yönetici Özdemir, 16 aydır yönetimde olduklarını anımsatarak, kurumsallaşma konusunda Türkiye'de öncü olmak istediklerini söyledi. Sarı-kırmızılı yönetici, ''2011 yılında görevi devralan yönetim kurulu, alışılmış yöntemler dışında sadece başarıyı hedeflememekte ve ülkemizde spor kulüpleri açısından eksikliği hissedilen gerçek anlamda kurumsallaşmada öncü olmayı hedefliyor. Sayın Başkanımız Ünal Aysal'ın bu konuya inancını ve yaklaşımını tamamıyla paylaşan ve destekleyen yönetim kurulu üyeleri bu tarihi görevi yerine getirme konusunda öncelikli olarak sorumluluk bilinciyle hareket etmektedir'' şeklinde konuştu.

Kurumsallaşmayla ilgili çalışmaların yapılması görevinin yaklaşık 9 ay önce kendisine verildiğini kaydeden Özdemir, yılbaşında başlayan çalışmaların, doküman olarak tamamlandığını, sisteme üst yönetici (CEO) tayini ile bu işlemin başladığını belirterek, ''Sayın Lutfi Arıboğan bu göreve tayin edilmiş ve çalışmalarını hızlı olarak sürdürmektedir'' dedi.

Avrupa'da yakından takip edilen, birçok spor kulübünün çalıştığı danışmanlık şirketi olan Deloitte Touche firmasıyla birlikte bu projeyi yürüttüklerini anlatan Özdemir, ''Bu sayede oldukça hızlı bir şekilde yol alıyoruz. Bu evrensel yapıyı bizden önce hissetmiş merhum başkanımız Özhan Canaydın ve Sayın Adnan Polat yönetimi de birlikte çalışmalar yapmışlar fakat uygulamaya geçirememişlerdi'' ifadelerini kullandı.

-Mete Başol'dan teşekkür-
Aka Gündüz Özdemir'in konuşmasının ardından Deloitte Touche çalışanlarından Özgür Yalta ve Hakan Akbaş, divan kurulu üyelerini bilgilendirdi. Yapılan sunumda, dünya kulüpleri ile Galatasaray'ın benzer yönleri ve yapılması gereken icraatlar konusunda detaylı bilgiler yer alırken, sarı-kırmızılı kulüpte hayata geçirilmesi planlanan yeni yönetim şeması da ilk kez divan kuruluna açıklandı.

Bu arada yönetim kurulundan istifa eden Mete Başol, divan başkanlığına gönderdiği yazıyla, kurula teşekkür etti. Başol mesajında, ''Kurumsal terbiye, sadakat, Galatasaraylılık ilke ve duruşu içinde görevimi yerine getirdiğim inancıyla divan kuruluna, bana yol göstericiliği için teşekkür eder, saygılarımı sunarım'' ifadelerini kullandı.

Öte yandan Galatasaray Divan Kurulu Üyesi Taner Aşkın'ın, başkan Ünal Aysal'ın toplantıya katılmamasıyla ilgili olarak yaptığı eleştiri üzerine Divan Kurulu Başkanı irfan Aktar, Aysal'ın diş ameliyatı olduğu için toplantıda yer alamadığını söyledi.

"-Güven Sağlamak Zorundayı"
Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Aka Gündüz Özdemir, kurumsallaşma ile ilgili çalışmalarının devrim niteliğinde olduğunu söyledi.

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda İrfan Aktar başkanlığında gerçekleştirilen eylül ayı olağan divan kurulu toplantısında Özdemir, üyelerin kurumsallaşma çalışmasıyla ilgili eleştirilerini yanıtladı.

Aka Gündüz Özdemir, kurumsallaşmanın temelinde gelirlerin artırılarak, giderlerin azaltılmasının yattığını ifade ede ederek, ''Kurumsallaşmanın temelindeki mantık, gelirleri artırmak ve giderleri de azaltmaktır. Nasıl olacağı konusunda üst yöneticinin (CEO) kendi emrindeki çalışanlarıyla, yönetim kurullarında denetim kuruluna hesap vermesi mantığına dayanır. Bu güveni profesyonelleşmek için sağlamak zorundayız'' diye konuştu.

Kurumsallaşmanın yapılabilmesi için kulüp tüzüğünde gerekli değişikliklerin yapılması gerektiğini aktaran Aka Gündüz Özdemir, şunları kaydetti:
''Gerekli tüzük değişikliği olmadan herhangi bir şey yapamazsınız. Genel kurulun, divan kurulunun bu projeye destek vermesi veya vermemesi bu projenin atardamarıdır. Burada çok fazla konuşmak istemiyorum, ama şunu kabul etmemiz gerekir, bu çalışma gerçekten bir devrim mahiyetindedir. Galatasaray, Türkiye'nin batıya bakan yüzü ise, çevredeki rahatsızlıklar bu projeyi uygulamaya engel olmamalıdır. Böyle zamanlar fırsatları da beraberinde getirir. Bunların hepsi planlanabilecek faaliyetlerdir. Hiç birisi hayal değildir. Hepsi bu planlamalar yapıldıktan sonra ilgilerin tamamının bilgisine sunulup, sonrasında da uygulamaya konulacak nitelikte planlardır.''

Özdemir'in ardından söz alan Deloitte Touche çalışanları Hakan Akbaş ve Özgür Yalta da üyelerin sorularını yanıtladı.

Öte yandan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün, bir sonraki divan kuruluna ev sahipliği yapma ve divan kuruluna yemek verme teklifi üyelerin oylarıyla kabul edildi.

[Resim: DouglasBaggio00.jpg]

Programa katılan FIFA menajeri Matteo Matterazi, Lionel Messi'nin varisi olarak gösterilen Flamengolu oyuncu Douglas Baggio'yu, Fenerbahçe'nin istediğini öne sürdü. Matterazi, Flamengo Kulübü'nün Fiorentina ve Barcelona'nın 1.5 milyon euro teklif ettiği Baggio'yu vermeye yanaşmadığını, bu oyuncuya Fenerbahçe'nin de yakından ilgilendiğini iddia etti. Ancak Sarı-Lacivertliler bu konuda sessiz.
[Resim: nihat_sevinc_vikingur_10.jpg]
UEFA ve Avrupa Kulüpler Birliği (European Club Association-ECA) arasında yapılan anlaşma gereği, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde ve finallerde ülkeleri adına milli takımlarında mücadele eden futbolcular için, 575 kulübe ödeme yapılacağı açıklanmıştı. Dün Avrupa Kulüpler Birliği merkez binasında UEFA Başkanı Michel Platini ile ECA Başkanı Karl-Heinz Rummenigge bugün bir araya gelmiş ve kulüplere yapılacak ödemeler öncesi basın mensuplarının karşısına çıkmışlardı.

BEŞİKTAŞ'IN UEFA'DAN ALMAYI HAK KAZANDIĞI 670 BİN 19 EURO, NİHAT KAHVECİ'YE VERİLECEK
Türkiye'den 18 kulübe yapılacak ödemeler arasında Beşiktaş, 670 bin 19 Euro ile en çok pay alan Türk kulübü olmuştu. Ancak Siyah Beyazlı kulübün hak ettiği bu parayı UEFA'nın Nihat Kahveci'ye vereceği öğrenildi.

Nihat 2009-2010 sezonu öncesi 4.5 milyon Euro bonservis ücreti ödenerek Villareal takımından transfer edilmişti. Beşiktaş ile 4 yıllık kontrat imzalayan Nihat ilk yıl 3.5 milyon Euro, sonraki 3 yıl için ise ortalama 2 milyon Euro ücret alacaktı. Tecrübeli oyuncunu 2010-2011 sezonu sonunda sözleşmesi feshedilmişti. Yaşanan bu gelişmenin ardından Siyah Beyazlı kulüpten alacağı yaklaşık 4.5 milyon TL için UEFA'ya başvuran Nihat, Beşiktaş yönetiminden tepki görmüştü.

Yaptığı başvuru sonrası Beşiktaş'tan ücretini almaya hak kazanan Nihat'a ilk ödemenin UEFA tarafından Beşiktaş'a verilecek 670 bin 19 Euro olacağı öğrenildi.

[Resim: hasanYener06.jpg]

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yener, milli maçlar nedeniyle lige verilen arada eksik kadro ile çalıştıklarını belirterek, ''Yine de iyi bir şekilde çalışıyoruz. Trabzonspor'un hem sezon başı hazırlıklarının hem de bu çalışmalarının sonucunu önümüzdeki maçlarda alacağına yürekten inanıyoruz. Çıkışımız Sivasspor maçıyla birlikte başlayacaktır'' dedi.

Özellikle geçen hafta 1461 Trabzon ile oynadıkları hazırlık maçında oyuncularının arzusunun seyircileri olduğu gibi kendilerini de memnun ettiğini ifade eden Yener, ''Ben bu hafta Avni Aker'de özellikle kadın taraftarlarımızın da desteği ile iyi bir futbol ve güzel bir skorla 3 puan alacağımıza inanıyorum. Bu maç bir anlamda Trabzonspor'un çıkış maçı olacak' diye konuştu.

-''Yapay sorunlar üretip gündem yapmaya çalışanlar var''-
Yener, Kulüp Başkanı Sadri Şener, yönetim kurulu ve Teknik Direktör Şenol Güneş'in birlik ve beraberlik anlamında açıklamalarına ilişkin olarak ise ''Başkanın, yönetimin ve hocanın arasında bugüne kadar hiçbir sorun olmadı, bundan sonra da olması mümkün değil. Şenol hoca profesyonel bir hoca gibi değil, bizim gibi bir yönetici. Trabzonspor'un bugünlere gelmesinde emeği olan ve bugün de Trabzonspor'un bir yerlere taşınmasında en büyük gayreti olanlarından biri. Sayın başkanın da uğraşı bu yönde. Böyle olunca, aramızda hiçbir sorun olmadığı da gerçeklerin en önde geleni. Ama maalesef ve maalesef hoca, yönetim ve başkanın aralarında sorun varmış gibi gösterip veya yapay sorunlar yaratıp bu şekilde gündem yaratmak isteyenler var. Bunları anlayabilmiş değilim'' ifadelerini kullandı.

PTT 1. Lig'de mücadele eden pilot takımları 1461 Trabzon ile aralarında bir rekabet ortamı oluşturmaya çalışanların da olduğunu söyleyen Yener, şöyle devam etti:
''Ama bu işler farklı. 1461 Trabzon bizim A takıma oyuncu yetiştirmek amacıyla kurduğumuz bir takım. Bu amacını da gayet iyi bir şekilde yapıyor. Şu anda önümüzdeki yıllarda Trabzonspor'a hizmet verecek birçok oyuncuyu 1461 Trabzon takımında görebilirsiniz. Zaten son olarak 1461 Trabzon'a yaptığımız yabancı transferi de genç oyuncular da ileride Trabzonspor'a hazırlanması adına alınıyorlar. Bu işlevini 1461 Trabzon gayet iyi bir şekilde yapacak görünümde.''

-''Trabzonspor, hakkını almadan geri dönmeyecektir''-
Yener, bir gazetecinin, ''Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın Trabzonspor ile ilgili daha önce yapmış olduğu bir açıklama çok büyütülüp Trabzonspor'un aleyhine kullanılmıştı. Geldiğimiz süreçte Topuk yaylasında bakanların buluşması, Aziz Yıldırım ile birlikte olmaları Trabzonspor'u rahatsız etti mi? Ceza alan bir kişinin böyle bakanlarla hakimlerle veya savcılarla bir arada olması doğru bir tablo mu?'' yönündeki soru üzerine şunları kaydetti:
''Olaya etik yönden baktığınızda bunu tasvip etmek, kamuoyunun da benim gibi düşündüğünü zannediyorum, çok doğru karşılamak mümkün değil. Ama bizim öncelikle söylemek istediğimiz şey şu, Türkiye'de mahkeme kararlarının uygulanmaması gibi bir durumun olması bizi şaşırtan konu bu. Şu anda herhalde dünyada demokrasiyle yöneltilen hiçbir ülkelerde mahkeme kararlarının uygulanmaması gibi bir durum söz konusu değil.
İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin şike ve teşvik konusunda aldığı kararlar ortada. Bu kararlar içerisinde bir kulübün başkanı, asbaşkanı, yöneticileri ve profesyonel çalışanları da dahil ceza almış ve mahkeme açıkça belirtmiş 11 maçta şike ve teşvik var diye. Bütün bunlara rağmen Türkiye Futbol Federasyonu'nun bu kararları görmezden gelmesini bir şekilde ben izah edemiyorum. Federasyona yazdığımız yazıda bir yerde tahkime pas edilerek geçildi. Tahkim Kurulu'na başvurmamız istendi oraya da başvurduk. Mahkeme kararlarının uygulanmaması bizim gibi demokratik bir ülkeye yakışmayan bir uygulama.''

Bu konuda UEFA'ya da başvurduklarını ve buradan gelecek cevabı beklediklerini belirterek, ''UEFA, henüz bu konuda karar vermiş değil. UEFA Disiplin Kurulu kararını açıkladıktan sonra Tahkim Kurulu var. UEFA tahkiminden sonra FIFA var, CAS var. Ekonomik haklar için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi var. Bunların hepsine başvuracağız. Trabzonspor, bu mücadelede hiçbir şekilde hakkını almadan geri dönmeyecektir. Bunu herkesin bilmesini isterim. Son zamanda kamuoyunda diğer konular öne taşınıp bu gündem unutturulmaya çalışılıyor. Trabzonspor olarak biz bunu hiçbir zaman gündemden düşürmeyeceğiz.''

[Resim: huseyingocek_guluyor.jpg]

Spor Toto Süper Lig'de 4. hafta maçlarını yönetecek hakemler açıklandı.

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'ndan yapılan açıklamaya göre, Süper Lig'in 4. haftasında görevli hakemler şunlar:
15 Eylül Cumartesi:
18.00 Kasımpaşa-Gaziantepspor: Mustafa İlker Coşkun
20.30 Medical Park Antalyaspor-Galatasaray: Yunus Yıldırım
20.30 Bursaspor-Kardemir Karabükspor: Abdullah Yılmaz

16 Eylül Pazar:
18.00 Eskişehirspor-Gençlerbirliği: Serkan Çınar
18.00 Trabzonspor-Sivasspor: Özgür Yankaya
20.30 Fenerbahçe-Mersin İdmanyurdu: Hüseyin Göçek
20.30 Akhisar Belediyespor-İstanbul Büyükşehir Belediyespor: Mustafa Kamil Abitoğlu

17 Eylül Pazartesi:
20.00 Orduspor-Kayserispor: İlker Meral
20.00 Beşiktaş-Sanica Boru Elazığspor: Kuddusi Müftüoğlu

FenerBahçe
[Resim: uefa_logo.jpg]
UEFA, Finansal Fair Play uygulamasının gerekliliklerini sağlamadığı gerekçesiyle, Türkiye'den Fenerbahçe ve Eskişehirspor'un da dahil olduğu 23 kulübün bu yıl UEFA'dan elde edeceği gelirlerin, geçici olarak dondurulduğunu açıkladı.

UEFA Kulüp Finansal Kontrol Birliği (CFCB) Başkanı Jean-Luc Dehaene'nin, UEFA'nın resmiinternet sitesindeki açıklamasında, 2012-2013 sezonunda UEFA'nın organizasyonlarındamücadele edecek 23 kulüp hakkında, Finansal Fair Play uygulamasının gerekliliklerini yerine getirmedikleri gerekçesiyle soruşturma açıldığı ve aralarında Türkiye'den Fenerbahçe ve Eskişehirspor'un da bulunduğu kulüplerin UEFA'dan sağlayacağı gelirlerin soruşturma boyunca dondurulduğu belirtildi.

UEFA, 30 Haziran 2012 tarihine kadar vadesi gelen borçlarının durumuyla ilgili bilgi vermek zorunda olan 23 kulübün, son tarih olan 30 Eylül 2012 tarihine kadar kendilerinden istenen bilgileri güncellenmiş olarak vermesi gerektiğini kaydetti.

Soruşturmanın, verilerdeki denge sağlanana ya da CFCB'nin nihai kararına kadar devam edeceği ifade edildi.

[Resim: 771263266059.jpg?85677919005920120912234757]

VOLKAN-KRASİC RİSKE EDİLMEZ
Mersin maçı hazırlıklarını sürdüren F.Bahçe'ye sakatlardan iyi haber geldi. Milli takımda sakatlanan Egemen dışında Sow, Volkan Demirel ve Krasic için uygulanan yoğun tedavi programı sonuç verdi. Egemen ile Sow'un hafta sonundaki Mersin maçına yetişeceği açıklandı. Yer çekimini azaltan koşu bandında çalışan Krasic'in de sakatlığının hemen hemen geçtiği, Trabzonspor maçına yetişeceği belirtildi. Doktorların "Riske girerse oynayabilirler" dediği Krasic ve Volkan Demirel'in Mersin'e karşı görev yapmayacakları ve Trabzon'a saklanacakları belirtildi.

9 OYUNCUNUN YERİ GARANTİ
Nijerya Milli Takımı'nda sakatlık yaşayan Yobo'nun ise durumunun ciddi olmadığı, Mersin sınavında görev yapabileceği öğrenildi. Aykut Kocaman'ın kadro konusundaki son kararını idmanlardan sonra vereceği belirtiliyor. Ancak Kalede Mert, defansta Gökhan, Egemen, Yobo ve Hasan Ali, orta sahada ise Mehmet Topal, Mehmet Topuz ve Meireles'in yeri garanti. Forması garanti bir başka oyuncu ise Kuyt. Kalan iki forma için Sow, Alex, Stoch, Cristian, Semih, Selcuk, Salih ve Bienvenu arasından tercih yapılacak. Sow yüzde 90 oynayacak. Son isim ise Alex veya Stoch olacak.

[Resim: 776517658059.jpg?85675189005920120912234755] MEİRELES FENERBAHÇE'DE
[Resim: 785377210059.jpg?85679198205920120912234759]

Meireles, kendisinin isteyen tek takımın F.Bahçe olduğunu söyledi
Portekiz, 2014 Dünya Kupası elemelerinde Azerbaycan'ı 3-0 yenerken, F.Bahçe'nin yıldızı Raul Meireles 90 dakika forma giydi. Meireles, Postiga'nın attığı golün de hazırlayıcısı oldu. Maç sonunda sorulara cevap veren Meireles, "Bizi durdurmaya çalıştılar ama beceremediler" diye konuştu.

YAKINLIKLARI BENİ ETKİLEDİ
Portekizli oyuncu, "Neden F.Bahçe'ye gittin" sorusuna ise mütevazı bir cevap verdi: "Beni Portekiz'den kimse istemedi. Sözleşme imzalamaya Türkiye'ye gittiğimde de insanların davranışları, yakınlığından çok etkilendim."

KİME SORSAM 'GİT' DEDİ
F.Bahçe'nin Türkiye'nin en büyük kulübü olduğunu belirten Meireles şunları söyledi: "Alex, Stoch, Sow, Kuyt orada forma giyiyor. Kiminle konuşsam, 'Hiç düşünme, müthiş bir atmosfer' diyerek beni teşvik etti. Bu tarih bir parçası olmak için F.Bahçe'yi seçtim."

[Resim: 786899770059.jpg?85674502605920120912234754]

Alex bir hayranının, "Sen mi büyük futbolcu Aykut Kocaman mı" sorusuna "Aykut hocayı hiç izlemedim, bilmiyorum" cevabı verdi
Devre arasında F.Bahçe'den ayrılacağı konuşulan Alex twitter'dan yine hayranlarıyla konuştu. Brezilyalı oyuncu, "Sen mi büyük futbolcu, Aykut Kocaman mı" sorusuna ilginç cevap verdi. Daha önce kıyaslandığı Fernandes ve Murat Hacıoğlu için, "Onlar" diyen Alex aynı mütevazılığı Aykut Kocaman için göstermedi. Alex, "Aykut hocayı görmedim" dedi.

SOHBETTEN VAZGEÇMİYOR
İzlediği en iyi futbolcunun Zico olduğunu belirten Alex, jübile yapacağı şeklindeki haberlere de, "Ben bilmiyor" ifadesini kullandı. Alex, twitter yüzünden başkan Aziz Yıldırım ve Aykut Kocaman ile arası bozulmasına rağmen yazışmaktan vazgeçmiyor. Alex, "Twitter hakkım, kimle engel olamaz" diye konuşuyor.

[Resim: 792427630059.jpg?85678543005920120912234758]

F.Bahçe'nin Benfica'dan koparamadığı Cardozo kapıyı araladı. İtalyan SportVai kanalı, anlaşması 2014'te bitecek oyuncunun sözleşme yenileme teklifinin Benfica Sportif Direktörü Rui Costa tarafından, "Sonra" diye geçiştirilmesine kızdığını yazdı. Sinirlenen Cardozo'nun, "O zaman devre arasında giderim" diyerek Juve ve Fenerbahçe'ye haber yolladığı da iddia edildi.

[Resim: 776968966059.jpg?85680976605920120912234800]

F.Bahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım bugün NTV Spor'da canlı yayına çıkıyor. Saat 21.00'de başlayacak programda Yıldırım, Fuat Akdağ, Rıdvan Dilmen ve Güntekin Onay'ın sorularını cevaplayacak. Uzun süre sonra ilk kez bir canlı yayına katılacak Aziz Yıldırım'ın şike soruşturması, Alex-Aykut Kocaman tartışması ve UEFA'dan gelen tedbir kararını açıklaması bekleniyor.

[Resim: 779350306059.jpg?85678652205920120912234758]

F.Bahçe gibi UEFA'nın gelirlerine tedbir koyduğu Vaslui'den ilginç açıklama geldi. Rumen ekibinin finansörü Porumbouiu, "UEFA'ya ödeme emirlerinin kopyasını gönderdik. Onların gücü M. United'a, F.Bahçe'ye yetmiyor. F.Bahçe'nin aleyhine karar (şikeyi kast ediyor) veremiyorlar" dedi.

[Resim: 773016238059.jpg?85672583805920120912234752]

Attığı tweet ile, "Marsilya'yı da F.Bahçe'yi de seviyorum. İyi olan kazansın" diyen Niang, Fransız ekibinden büyük tepki gördü. Senegalli futbolcu, "Marsilya kalbimde, Fenerbahçe'ye saygım var. Elbette Marsilya'yı daha çok seviyorum" dedi

[Resim: 772327498059.jpg?85679697405920120912234759]

F.Bahçe taraftarı sezon başında A.Madrid'e giden Emre Belözoğlu'na kırgın olmadığını gösterdi. Estonya milli maçında sarı- lacivertli taraftarın alkışladığı Emre, tribünlere çağrılmasına sevindi, "Hep F.Bahçeli kalacağım" diye konuştu.
[Resim: 28833130724.jpg?3065458672420120911005105]

F.Bahçe'nin tecrübeli kalecisi Volkan Demirel, "İnşallah biz UEFA Kupası'nı G.Saray da Şampiyonlar Ligi Kupası'nı alır ve Süper Kupa'da karşılaşırız. Takım olarak UEFA Kupası'na talibiz" dedi. TRT'ye konuşan ve Mersin maçında oynamak istediğini belirten Volkan, "Türkiye'nin en iyi kadrosuna sahibiz ve toparlanıp kendimize gelmek için biraz zamana ihtiyacımız var. UEFA Kupası'nda sonuna kadar gidebiliriz. Hedefimiz final. Başarı için tek yapmamız gereken buna inanmak. Avrupa'da başarı için artık her şeye sahibiz" ifadesini kullandı.

ALEX SAYGI GÖSTERMELİ
Kocaman-Alex gerginliğine de değinen Volkan şunları söyledi: "Patron hocadır. Kimi oynatacağına kendisi karar verir. Yeri geldiği zaman ben de oynamayabilirim, Alex de oynamayabilir. Bu, takımın menfaatleri doğrultusunda alınan bir karardır. Aykut Kocaman'ın kararlarına herkes saygı duymalı."

TARAFTAR AZ DESTEKLİYOR
Taraftarla olan ilişkisine de değinen Volkan, "10 senedir bu takımdayım. F.Bahçe'nin en iyi kadrosunun bu seneki kadro olduğunu söyleyebilirim. Başarıya da taraftarın desteği ile ulaşabileceğiz. Taraftar bizi son zamanlarda az destekliyor. Bize her zaman gösterdikleri desteği tekrar göstermelerini istiyoruz" dedi.

SELÇUK ŞAHİN'E DESTEK
Taraftarın protestosuyla morali bozulan Selçuk Şahin'e destek veren Volkan, "Saha içinde pas hatası olunca ben de sinirleniyorum ama Selçuk'un ıslıklanması yanlıştı" dedi.

BAŞKAN İLE İLİŞKİMİZ FARKLI
Volkan, başkan Aziz Yıldırım ile yakınlıkları hakkında şunları söyledi: Yıldırım'ın benim için çok farklı bir yeri var. Birlikte maç izlememiz bile eleştiriliyor. O nereye çağırsa giderim.

KUYT SEMPATİK BİRİ
Yeni transferlerden Kuyt'ı değerlendiren Volkan, "Kuyt enteresan bir adam. Çok cana yakın bir insan. O kadar sempatik bir insan ki çok çabuk kaynaştık" ifadesini kullandı.
[Resim: BlueEyesWhiteDragon.JPG]
Dost vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş. Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız .

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Users browsed this thread: