Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oyuncu Taşıma Sistemi (OTS)
#1
Fikir 
    Herkese merhabalar. Öncelikle şunu söyleyim bu konuda aklıma gelen bir fikri açıklıyacağım. Oyunda henüz gerçekleşmemiştir! Gerçekleşecektir diye de bir vaat söz konusu değildir!
 
  Benim aklıma gelen yeni bir fikir bu OTS. Eğer olursa da bir ilk olabilir çunki daha önce bu şekilde bi sistemi herhangi bi web tabanlı oyunda görmedim varsa da bilmiyorum.
  Hemen açıklayayım OTS nedir. Adından da anlaşılacağı gibi oyuncu taşıma sistemi; bir oyuncunun başka bir oyuncuyu taşımasıdır Smile. Peki nasıl olucak? Canavarlarımızda bulunan fly seçeneği gibi "taşı" seçeneği olucak. Biz taşı seçeneğine tıkladığımızda fly da çıkan harita listesi gibi bi liste gelicek önümüze. Yanlız bu liste "bizimle aynı haritada bulunan diğer oyuncuların listesi" olucak. O listeden taşımaya karar verdiğimiz oyuncuyu seçip ona pvp teklifi gibi "taşıma teklifi" göndereceğiz. Eğer o oyuncu teklifi kabul ederse taşıma işlemi başarılı şekilde gerçekleşecek.

  Bu işlem gerçekleştiğinde taşınan oyuncu haritadan kaybolacak ve kendi ekranında (onun çantasına, canavarlarına ya da herhangi başka bişeyine karışamadan) taşıyan oyuncunun ekranını görecek. Taşınan oyuncu, taşıyan oyuncu fly ve surf de dahil nereye giderse oraya gidicek ne yapıyosa onu izleyecek. Taşıyan oyuncu savaşa girdiğinde taşınan oyuncu savaşı izleme durumu olursa daha detaylı daha güzel olur. Olmazsa taşıyan ve taşınan oyuncu savaşa giremez şeklinde bi ayar yapılabilir. Orasını oyun adminimiz CeF gerekli şekilde ayarlar zaten Smile.

  Gel gelelim hangi canavarlarda "taşı" seçeneği olacak. Arkadaşlar çoğu 3 boyutlu mmorpg oyunlarını oynadıysanız bu 2 kişi alabilen bineklerin bir "ayrıcalık" olduğunu bilirsiniz. Bundan dolayı bizde de bu ayrıcalık olucak. Benim düşündüğüm standartların hepsini tek bir solukta açıklayacak olursam; "Ai1 hamlelerinin ikisini birden öğrenmeye müsait, bu canavar gerçekte olsaydı büyük boyutlu ya da dev gibi bişey olurdu diyeceğiniz Tongue ancient sınıfı canavarlar". Bu canavarlar da şuan topu topu 3 adet zaten. Bence gayet derecesinde bi "ayrıcalık" Smile. Söz konusu olan 3 canavar da bunlar: 
 1-) Augurix
 2-) Midandr
 3-) Sarcuda

  Fikrimin açıklaması burda bitiyor. Beğenmesi ve oynarken sefasını sürmesi siz oyuncu arkadaşlarıma, beğenmesi ve yaparken CeFa sını çekmesi de ... söylememe gerek var mı? Smile

(Not: Fikirlerinizi esirgemeyin, altına yorum atın. Beyin fırtınası yapalım Big Grin.)
[Resim: trc5.png]
#2
Fikir 
 Hatta beyin fırtınasını da ben başlatayım. Taşı da bir ai1 hamlesi olup markette satılabilir sadece o 3 canavara ve o standartlara uyan sonraki çıkan canavarlara ögretebilen. Fiyatı da yüksek olabilir lüks e girdiği için Wink
[Resim: trc5.png]
#3
ne işe yaracak ki ? oyun mu öğretecek? izlemenin faydası ne? kimse özelime giremez arkadaş Smile  

2 veya  daha fazla dolaşınca normalde kazanılandan daha fazla exp kazanılabilir ?Smile
[sup]Buraları Eskiden HEP Dutluktu...[/sup]
#4
Oyun ögretmek değil amaç. Burda amaç taşıma sistemi. Savaşın izlenebilmesi de ayrı bi + olur tabi ki. Evet 2. dediğin mantıklı taşıyan daha fazla exp alabilir. Taşınan da taşıyanın expsinden çalmadan % alabilir dicem ama hangi canavarı alıcak expyi? Güzel bak farklı fikirler çıkıyo düşünmeye devam Smile.
[Resim: trc5.png]
#5
Kusura bakma ama bana asırı gereksiz geldi Big Grin
[Resim: adszzzrj.png]
#6
Bak dövüş izleme güzel ama çantasına giricek onu görücek filan olmaz sadece kabul ederse karşı oyuncu bir yere götürüp geçemediği yer varsa orayı geçirip bırakabilir o çok güzel olur.Böyle para kazananda çok olur.Oyunun piyasası değişir söyliyim SmileTaxi gibi yani maksat.
Oyundaki Nicklerim Galatar ve Galatars
Not:galatars'ı kullanıyorum.

Selim'in Yeri Forum beklerim.(Bilgi ve oyun forumu)

http://www.seliminyeri.net/forum.aspx 

Arkadaşlar siteme üye olursanız sevinirim.
             TÜRKİYE CANAVAR USTALARI
               TRC
#7
olabilir

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Users browsed this thread: