Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Süper Filmler - Aamir Khan
#1
Star 
Arkadaşlar Aamir Khan'ın filmlerini izlemenizi tavsiye ediyorum gerçekten her filmde mükemmel senaryo var ve insana bir şeyler katıyor izledikten sonra.


[Resim: d%C3%BCnyadaki-minik-y%C4%B1ld%C4%B1zlar.jpg]

Taare Zameen Par - Henüz 8 yaşında olan küçük bir çocuk hem ailesi hem de okul çevresinde farklı bir biçimde tanınmaktadır. Kelimeleri söylerken zorlanan ve öğrenme güçlüğü çeken çocuk, Disleksi denilen genetik bir bozukluk yaşamaktadır. Ancak bunun derinliklerine şimdiye kadar kimse inmemiş ve küçük çocuğu problemli gözlerle izleyenlere karşı, onun resim öğretmeni olan Ram (Aamir Khan) farklı şekilde yaklaşır. İç dünyasına kadar inecek ve kimsenin anlayamadığı gerçeklere ulaşacaktır.IMDB’den 8.3 gibi muazzam bir oylama alan ve kendi türü içinde de bu sıfatı hak eden bir yapım Yerdeki Yıldızlar filmi.. Aamir Khan bu filmde hem oyunculuk hem de yönetmenlik yapıyor ve müziklerine de bizzat katkıda bulunuyor.


[Resim: 3-Idiots.jpg]

3 Idiots- Bir teknik lisede başlayan hikayede, eğitim bilimleri öğrencilere ezbere dayalı bir şekilde anlatılmaktadır. Birbiri ile sadece yarış halinde öğrenciler arasından sıyrılan 2 genç, bu sistemin yanlışlığı konusunda adımlar atmaya başlar. Bu girişimleri kimi zaman komik kimi zaman da hüzünlendirici anlar yaşamalarına neden olacaktır ve geniş bir kitleye hitap etme şansı yakalayacaklardır.Hint yapımı bir film olan 3 Idiots, izleyenlerin büyülendiği bir 160 dakikalık seyir keyfi sunuyor. Eğitim sistemine kökten bir eleştiri getiren ve bunu yaparken de oldukça ilginç yöntemlerin kullanıldığı bir film.


[Resim: ghajini_209886.jpg]
Ghajini - Sanjay, Hindistan’da yaşayan zengin bir iş adamıdır. Eve döndüğünde nişanlısına saldırıda bulunulduğunu görür, bu saldırıdan kendisi de yaralı olarak kurtulur ve başına aldığı darbe nedeniyle geçici hafıza kaybına uğrar. İntikam peşine düşer fakat bunun nedenini tam olarak bilemez. Parçaları tek tek toplamaya çalışan Sanjay, Ghajini’nin izini bulacaktır…2008 Hint yapımı olan ve Aamir Khan’ın başrolünü oynadığı film, uzun olmasına rağmen izleyenler tarafından oldukça ilgi gören bir yapım.


[Resim: fanna.jpg]

Fanaa- Kaşmir Vadisinde yaşayan Zooni doğuştan kör bir kızdır. O bölgede turist rehberliği yapmakta olan Rehan (Aamir Khan) ile tanışır ve ona aşık olur. Bir süre sonra gözlerinden ameliyat olan Zooni, Rehan’ı bir daha göremez ve öldüğünü düşünür. Fakat Rehan’ın sakladığı bir sırrı vardır. Bir gün karşılaştıklarında Zooni onu tanıyabilecek midir?Hint sinemasının oldukça sevilen oyuncusu Aamir Khan’ın başrolünü üstlendiği film, melodramın etkili örneklerinden birisi olarak gösteriliyor


[Resim: 25147.jpg]

Rang de Basanti -
Sue, İngiliz bir araştırmacıdır ve Hint kültürüne ilgi göstermektedir. Dedesinin yazdığı günlüklerden yola çıkarak Hindistan’a gidip, onların bağımsızlık mücadelesiyle ilgili bir belgesel çekmek ister. Üniversite gruplarından oyuncular toplamaya çalışan Sue için manzara oldukça gariptir; çünkü bu gençlerin hepsi yozlaşmış bir şekilde Batı kültürünün taklitçileri haline gelmiştir… Aamir Khan’nın başrolünde oynadığı ve milletlerin tarih bilinçlerine eleştirilerde bulunan filmde, gençlerin kendi toplumlarına nasıl yabancılaştığı ve bunun sonuçları mükemmel bir biçimde aktarılıyor.


Ben bu filmleri izlediğimde gerçekten bir şeyler öğrendim yani film dediğin şey insana bir şeyler anlatmalı.Kesinlikle izlemeniz gerek.
[Resim: adszzzrj.png]
#2
3 aptal filminin tamamını izlemedim fırst bulursam hepsini izlicem bugun ama şu aynı anda iki eliyle yzabilmek için kendini eğiten
adam baya uğraşmıştır süper bir şey bu Big Grin

ayrıca buna katılıyorum
film dediğin şey insana bir şeyler anlatmalı.
[Resim: trc5.png]
#3
3 aptal dikkatimi çekti en yakın zamanda izleyeceğim Big Grin
[Resim: elites33.png]
Herşeyi bilmene gerek yok Haddini bil yeter!!!

TR forum en aktif üye
EN forum admin den sonra en aktif türk
#4
3 Idiots gerçekten çok kaliteli bir film izlemenizi bende tavsiye ederim Smile
.KANBER.
#5
kanber taare zameen par' ı da izlemelisin gerçekten süper
[Resim: adszzzrj.png]
#6
listeme aldım izliycem Smile
#7
Konuyu güncelledim. 4 tane daha Aamir Khan filmi eklendi hepsi birbirinden güzel. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.

İsimleri google'a yazıp oradan rahatlıkla izlemek için site bulabilirsiniz Smile
[Resim: adszzzrj.png]
#8
3 idiot muhteşem bir filmdi ya ben baya sevmiştim izlemeye değer bir film
adanali1984 / adanaliyik
#9
linkleri göremedim..............
görebilen var mı?
#10
film linkleri veremiyoruz  ama internette türkçe altyazılı olarak  herhangi bir filmi aratırsanız bulabilirsiniz.
[Resim: adszzzrj.png]
#11
Konuyu hortlatiyorum arkadaslar izlemeyen kalmasin :d
[Resim: adszzzrj.png]

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Users browsed this thread: